ROK SZKOLNY 2020/21

Dziś Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Młodzieżowa Rada Samorządu Bursy przygotowała słodkie upominki oraz laurki dla wszystkich pracowników bursy.
Wszystkim, którzy tworzą edukację w Polsce składamy serdeczne życzenia.

"Nauczanie powinno polegać na tym, żeby to co ma się do zaoferowania uczniom, postrzegali oni jako drogocenny dar, a nie jako przykry obowiązek".

Od 22 września do 10 października sekcja wolontariatu organizowała zbiórkę książek na rzecz Fundacji Zaczytani.org. Młodzieży oraz pracownikom Bursy Międzyszkolnej udało się zebrać cały karton literatury, który zostanie przekazany do Zaczytanych Bibliotek w szpitalach i innych placówkach pomocowych.


Wychowawca: Katarzyna Korsak

 W niedzielę w Karczmie Borowej odbył się bieg charytatywny dla Ani Szymanowskiej-Jeske, w którym wzięło udział około dwustu uczestników. W akcję pomocową dla 35-letniej leszczynianki, zmagającej się z nowotworem złośliwym, włączyła się także reprezentacja z Bursy. Impreza sportowa połączona ze zbiórką pieniędzy pokazała solidarność społeczności Leszna z osobą potrzebującą pomocy; udowodniła też, że  pomaganie integruje i daje wiele radości.

 wych. Maria Mądry

Wesprzyj Wielką Zbiórkę Książek! 

Sekcja Wolontariatu serdecznie zaprasza do włączenia się w ogólnopolską zbiórkę książek do Zaczytanych Bibliotek, które Fundacja Zaczytani.org otwiera w szpitalach i innych placówkach pomocowych.
           Pozdrawiam serdecznie
           Maria Mądry